Tomografia Komputerowa – Proszowice ul. Kopernika 13

Rejestracja na badanie

ul. Kopernika 13, Proszowice

tel. 12 386 51 59

Tomografia Komputerowa Proszowice

Tomografia Komputerowa Proszowice

Tomografia Komputerowa

ul. Kopernika 13 (teren szpitala)
32-100 Proszowice
tel.: (12) 386 51 59

 

Rejestracja czynna:
pon.-pt.: 8.00 – 14.00

Opis badania

Spiralna Tomografia Komputerowa uważana jest obecnie za światowy standard w diagnostyce obrazowej. Dzięki technice slip-ring i helikalnemu ruchowi lampy wraz ze stołem pacjenta dane z detektorów są… pobierane w sposób ciągły, co w połączeniu z szybkością… (do 0,8 sek/skan) skutecznie eliminuje artefakty związane z ruchami (np. oddychaniem) pacjenta.

Ponieważ obecnie badanie klatki piersiowej, jamy brzusznej i inne mogą… być‡ wykonane w 30 – 60 sek. na zatrzymanym oddechu, zmiany patologiczne uprzednio nieuwidaczniane są… teraz diagnozowane prawie ze stuprocentową pewnością.

Informacja dla pacjenta

Przygotowanie do badania Tomografem Komputerowym jest uzależnione od części ciał‚a wskazanej do badania. Do pracowni tomografii komputerowej zawsze należy zgłaszać‡ się™ na czczo (cztery godziny przed badaniem nie można przyjmować‡ pokarmów stałych i płynów). Jedynie badania układu kostno-stawowego, nie wymagają…, aby pacjent był‚ na czczo.

W przypadku badania z podaniem kontrastu, dzień przed wyznaczonym terminem wskazane jest mocne napojenie organizmu jak również po wykonaniu badania w celu wypłukania środka kontrastującego. Jeżeli chodzi o badania z obszaru miednicy to konieczne jest, przyjęcie środków przeczyszczających przed terminem wykonania badania.

Rejestracja na badanie

ul. Kopernika 13, Proszowice

tel. 12 386 51 59